Як навчальний заклад школа у Лазірках діяла ще з 1903 року. У центрі села знаходилися два шкільних будинки: в одному діти навчались, а в другому проживали вчителі. У перших двох класах Лазірківської школи більшість дітей навчалось до Покрови, менше – до Різдва, а до весни ще менше. У 4 класі навчалося лише 20 учнів, бо із настанням весни більшість дітей ішла працювати.

В середині 20-х років минулого століття на території Лазірківської сільської ради працювала семирічна школа та дві початкові школи на хуторах Величківському та Павлівському. Перший випуск 10 класу відбувся у 1938 році.

Післявоєнна школа розміщувалась в кількох приміщеннях. Навчання велося у дві зміни, так як учнів було багато, а класних приміщень мало. Так, у 1953-1954 н.р. у середній школі налічувалось 444 учні ( 14 класів-комплектів). При Лазірківській середній школі працювала і школа робітничої молоді, де навчання відбувалося ввечері.

З 1952 р. по 2007 рік ( 55 років) неповну середню освіту здобуло в нашій школі 2496 чоловік, середню освіту – 2020. Золотими медалями було нагороджено 47 осіб, срібними – 37 осіб.

В 1968 році побудоване нове приміщення школи, в якому проходять заняття і по теперішній час. Зараз в школі налічується 11 класів-комплектів, в яких навчається 251 учень, які традиційно відзначаються високим рівнем знань з основ наук. Щорічно більше половини випускників вступають до вищих навчальних закладів України.

Для здійснення комп'ютеризації школи придбано 15 комп'ютерів сучасного типу. До послуг учнів при школі діють навчальна майстерня, спортивний зал, бібліотека. Переважна більшість учнів працюють у різноманітних гуртках при Будинку творчості школяра, що знаходиться поруч зі школою.